see-other-templates-banner

SUBLIMACJA

subli smallSublimacja jest to technika polegająca na przenoszeniu nadruków podczas termicznej przemiany gazowej. Charakteryzuje się wysoką precyzją i możliwością druku najbardziej skomplikowanych wzorów, przejść tonalnych w tym fotografii.

Technologia sublimacji wykorzystuje fakt, że niektóre pigmenty podgrzane do odpowiedniej temperatury przechodzą ze stanu stałego w gazowy. Pary tych pigmentów są absorbowane oraz blokowane przez molekuły poliestrowe. W wyniku tego zjawiska uzyskujemy doskonałej jakości wydruki na materiałach poliestrowych.

Powiązaliśmy najlepsze maszyny, specjalne materiały oraz technologie w wyniku czego możemy zaoferować nieograniczone możliwości kolorystyczne. Wydruki charakteryzują się znakomitą odpornością na ścieranie i warunki atmosferyczne. Druk sublimacyjny jest niewyczuwalny poprzez dotyk, co gwarantuje znakomity komfort podczas użytkowania.

 SITODRUK

Sitodruk to najpopularniejszy sposób wykonywania nadruków.

Ta metoda oparta jest na bezpośrednim nakładaniu farby na materiał drukowany poprzez matryce poligraficzne, a następnie utrwalaniu termicznym nadruku. Przy tej metodzie każdy kolor drukowany jest oddzielnie i do każdego koloru wymagane jest przygotowanie oddzielnej matrycy. Przygotowanie matrycy polega na naświetleniu kliszy, a następnie metodą naświetlania światłoczułej emulsji, którą jest pokryta matryca sitodrukowa, przeniesienie projektu z kliszy na matrycę.

Koszt nadruku tą techniką jest stosunkowo tani przy wysokich nakładach dlatego bardzo często stosuje się tę metodę. Nadruk wykonywany jest farbami w kolorach dobieranych wg skali Pantone.HAFT KOMPUTEROWY

Haft komputerowy to wyjątkowo nowoczesna technologia wyszywania wszelkiego rodzaju wzorów na odzieży, zaś wysoka precyzja haftowania sprawia, iż nie ma ona sobie równych w kwestii wzornictwa odzieżowego.

Haft komputerowy jest o wiele bardziej trwały od innych technik aplikacyjnych. Nie traci nic ze swej czytelności, nawet po bardzo wielu procesach czyszczących i pralniczych. Haft komputerowy jest odporny na promieniowanie UV o wiele bardziej niż aplikacje wykonywane innymi technikami aplikacyjnymi (sitodruk, sublimacja, termotransfer)

 


 

TERMODRUK, TRANSFERY

Nadruk transferowy, jest to nadruk na tkaninie wykonany na papierze i przeniesiony na docelowe podłoże.

To nadruk wykonany podobnymi farbami do tych, które używane są do druku bezpośredniego. Przenoszenie odbywa sie przez prasowanie transferu na żądanym podłożu przy pomocy prasy zapewniającej odpowiedni docisk i temperaturę. Podczas prasowania farba przykleja się do podłoża, odchodząc od papieru na którym transfer został wydrukowany.


 

FLEX

Nadruk wykonany techniką Flex jest niezwykle trwały. Wzór do nadruku wycina się na ploterze ze specjalnej, gładkiej folii o jednolitym kolorze, która wgrzewana jest w tkaninę w wysokiej temperaturze za pomocą specjalnej prasy. Elastyczność materiału nadrukowego zapobiega kruszeniu się. Jest on odporny na ścieranie i pranie. Flex zapewnia trwałość i wyrazistość koloru oraz idealne krycie powierzchni. Metodę flex stosuje się najczęściej przy niskich nakładach, zazwyczaj do strojów sportowych.

 


 

FLOCK

Nadruk wykonany techniką Flock jest pokryty “meszkiem” o danej wysokości włosa. Podobnie jak w przypadku metody Flex jest wycinany ze specjalego materiału termotransferowego o jednolitym kolorze i wgrzewany w takaninę przy użyciu prasy.